Przechowywanie opon

Zmiana opon z letnich na zimowe to sprawa, która dotyczy każdego kierowcy. Bardzo ważne jest...

firany do sypialni

Zmiana opon z letnich na zimowe to sprawa, która dotyczy każdego kierowcy. Bardzo ważne jest więc przechowywanie opon poza sezonem.

Odpowiednie magazynowanie zapewni bowiem ich długotrwałą żywotność. Bardzo istotne jest tutaj, czy przechowujemy opony wraz z obręczami, czy bez oraz temperatura magazynu.

Jeśli przechowujemy opony wraz z obręczami, mogą być one zawieszone na linkach lub ustawione w stosie. Kiedy jednak, magazynujemy je bez obręczy – jedynym właściwym sposobem przechowywania jest ustawienie opon w pozycji pionowej oraz ich comiesięczne obracanie, aby nie uległy odkształceniu.

Istotną sprawą jest ponadto temperatura w pomieszczeniu, gdzie składujemy opony. Powinna ona oscylować w granicach od 10 do 25°C.

W ten sposób materiał nie wysuszy się i nie popęka. Aby je dodatkowo zabezpieczyć, warto stosować preparat do konserwacji.

Jeśli będziemy właściwie przechowywać opony oraz dbać o miejsce ich składowania – możemy być spokojni o ich stan i zaoszczędzimy tym samym pieniądze i czas.