Czy nasz deweloper dotrzymuje słowa?

Na rynku nieruchomości możemy znaleźć wielu deweloperów, którzy oferują nam różnego rodzaju usługi. Zabudowa, którą się zajmują może się znacznie od siebie różnić, dlatego musimy przyjrzeć się wszystkim propozycjom, tak aby móc ocenić, która z nich może się dla nas okazać najciekawsza. Ale jak to zazwyczaj bywa, wszędzie gdzie mamy do czynienia z większą grupą ludzi, pojawiać się mogą również tacy, którzy nie do końca wywiązują się ze swoich obietnic.

Dlatego też, zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty jakiegoś dewelopera, powinniśmy sprawdzić, jakie są o nim oponie.

Opóźnienia

Tak naprawdę wśród deweloperów dość często występującym problemem są opóźnienia w budowie. To oznacza, że pojawiają się małe przesunięcia w terminach.

Oczywiście wszyscy się cieszą, jeśli okaże się, że deweloper zakończył budowę trochę wcześniej niż zakładał i ludzie mogą szybciej otrzymać klucze do swoich wymarzonych mieszkań. Ale pojawiają się również opóźnienia, a termin oddania kluczy cały czas się przedłuża. Na początku ludzie podchodzą do tego ze zrozumieniem, jednak im dłużej trwa taka sytuacja, tym bardziej zaczynają się denerwować.

Dlatego właśnie powinniśmy sprawdzić, jak wybrany przez nas deweloper radzi sobie w takiej kwestii. Czy często zdarzają mu się opóźnienia, czy długo one trwają? Jeśli okaże się, że taka sytuacja ma miejsce przy każdej inwestycji, a do tego opóźnienia trwają przez kilka miesięcy a nawet lat, to lepiej zrezygnować z oferty takiego dewelopera.

Rzadko, ale jednak

Co prawda stosunkowo rzadko, ale jednak czasami zdarzają się również takie sytuacje, że deweloper bierze zaliczki na budowę, oferuje wspaniałe mieszkania, czasami nawet zaczyna coś tam budować, a w pewnym momencie po prostu znika z pieniędzmi.

Ludzie nie mają ani pieniędzy, ani mieszkania, a deweloper rozpływa się w powietrzu. Tak naprawdę jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na to, że taka sytuacja nie stanie się naszym udziałem, to powinniśmy dołożyć starań, aby wybierać wśród ofert tych deweloperów, którzy od lat działają już na rynku nieruchomości i co więcej, którzy cieszą się naprawdę dobrą opinią. Jeśli jeszcze będą mieli liczne nagrody i certyfikaty potwierdzające ich dobre działania, to spokojnie możemy się zdecydować na skorzystanie z ich oferty.

Warto sprawdzać dewelopera, z którym chcemy podpisać umowę na nieruchomość. Im więcej będziemy o nim wiedzieli, im więcej będzie to dobrych rzeczy, tym większa szansa, że wszystko skończy się dobrze. A my będziemy mogli się cieszyć z własnego mieszkania.