Czy fajnie jest żyć w multikulturowym społeczeństwie?

Wbrew obiegowej opinii, globalizacja nie musi oznaczać całkowitego zatracenia swojej tożsamości. Przenikanie się rozmaitych kultur...

www.lajf-ml.pl

Wbrew obiegowej opinii, globalizacja nie musi oznaczać całkowitego zatracenia swojej tożsamości. Przenikanie się rozmaitych kultur prowadzi do powstania multikulturowego społeczeństwa, które doskonale dostosowuje się do życia w zglobalizowanym świecie.

Jak łatwo się domyślić, taki stan rzeczy może mieć zarówno wady, jak i zalety. Nie da się ukryć, że rasizm pozostaje wśród wielu społeczeństw dość powszechnym poglądem.

Warto wiedzieć, że jest on jednym z elementów powodujących niechęć do życia w multikulturowym społeczeństwie. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić wspólnego funkcjonowania z ludźmi o innym kolorze skóry.

Podobną niechęć mogą powodować głęboko zakorzenione stereotypy narodowe, każące nam w określony sposób postrzegać członków wybranych społeczności. Tymczasem nie należy zapominać, że multikulturowość może mieć też swoje dobre strony.

www.wadowice.malopolska.pl Sklep internetowy ornaty.pl producenta szat liturgicznych Haftina Atelier

Niesie ze sobą wiedzę o świecie, nowe doświadczenia i poszerzanie horyzontów. Pozwala odkryć zupełnie nowy sposób widzenia świata i wzmocnić swoją empatię przez kontakt z ludźmi o doświadczeniach całkowicie różnych od naszych.

Poznawanie elementów obcych kultur nie musi wcale oznaczać rezygnacji z własnej kultury czy tradycji.