Brak motywacji – problemem młodych?

Dzisiejszych nastolatkach mówi się, że mają wszystko czego chcą. Jest to bowiem pierwsze pokolenie wychowanie...

www.1loelblag.pl

Dzisiejszych nastolatkach mówi się, że mają wszystko czego chcą. Jest to bowiem pierwsze pokolenie wychowanie w nowym systemie politycznym.

Ich rodzice, którzy dorastali w zupełnie innej rzeczywistości, robią wszystko, aby im dziecku niczego nie zabrakło. Finansują najnowsze gadżety, ubrania, szkoły językowe i dodatkowe hobby.

Co jednak dzieje się, gdy nastolatek musi postarać się o coś sam? Czy wówczas starcza mu motywacji do osiągnięcia celu? Okazuje się, że niekoniecznie. Młodzi coraz bardziej przyzwyczajeni są bowiem do natychmiastowych efektów – jeśli więc trzeba nad czymś dłużej popracować, zniechęcają się.

Z czego wynika taka sytuacja? Niewątpliwy wpływ na to mają informacje docierające z mediów – do nastolatków cały czas docierają informacje o spadku wartości dyplomu studiów wyższych, trudnościach w znalezieniu pracy i realizowaniu własnych marzeń. Czują więc, że nie mają wystarczająco dużo mocy sprawczej, aby osiągnąć cel – w ogóle więc nie podejmują walki.

Elegancka bielizna kielichowa wykonana z najwyższej jakości materiału i haftowana

Dużo zależy tu jednak od rodziców i sposobu, w jaki wychowują dziecko. Młody człowiek musi się bowiem nauczyć, że nie wszystko w życiu przychodzi łatwo, a o niektóre rzeczy trzeba zawalczyć.