Czy fajnie jest żyć w multikulturowym społeczeństwie?
Wbrew obiegowej opinii, globalizacja nie musi oznaczać całkowitego zatracenia swojej tożsamości. Przenikanie się rozmaitych kultur prowadzi do powstania multikulturowego społeczeństwa, które doskonale dostosowuje się do życia w zglobalizowanym świecie.
Jak łatwo się domyślić, taki stan rzeczy może mieć zarówno wady, jak i zalety. Nie da się ukryć, że rasizm pozostaje wśród wielu społeczeństw dość powszechnym poglądem.
Warto wiedzieć, że jest on jednym z elementów powodujących niechęć do życia w multikulturowym społeczeństwie. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić wspólnego funkcjonowania z ludźmi o innym kolorze skóry.
Podobną niechęć mogą powodować głęboko zakorzenione stereotypy narodowe, każące nam w określony sposób postrzegać członków wybranych społeczności. Tymczasem nie należy zapominać, że multikulturowość może mieć też swoje dobre strony.
Niesie ze sobą wiedzę o świecie, nowe doświadczenia i poszerzanie horyzontów. Pozwala odkryć zupełnie nowy sposób widzenia świata i wzmocnić swoją empatię przez kontakt z ludźmi o doświadczeniach całkowicie różnych od naszych.
Poznawanie elementów obcych kultur nie musi wcale oznaczać rezygnacji z własnej kultury czy tradycji.
Polecane artykuły
Polowanie na kreta
Wspaniałe wakacyjne przygody można przeżyć nie tylko w luksusowych warunkach, ale także na polu namiotowym, które ciągle przeżywają oblężenie w okresie wakacji. Można spotkać wiele nowych osób, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Zapewne zabawę w takim miejscu umilają częste wymyślane akcje, ja
Górski odpoczynek
Sanok, Bieszczady, co warto zobaczyć w tych okolicach? Czy warto pojechać tam, żeby porządnie wypocząć? Oczywiście, że tak. Ci, którzy regularnie jeżdżą po górach wiedzą, że do takich pobytów nie da się porównać niczego. W górach zapominamy o całym świecie i rozkoszujemy się ich majestatem i piękne