Top akcesoriów do wnętrz dla każdego miłośnika aranżacji

Aranżacja mieszkań we Wrocławiu bardzo mocno wiąże się z dobieraniem odpowiednich akcesoriów. Jest to moment...

Aranżacja mieszkań we Wrocławiu bardzo mocno wiąże się z dobieraniem odpowiednich akcesoriów. Jest to moment w którym świetnie odnajdują się głównie kobiety, ale coraz częściej mężczyźni. Po długim remoncie można zacząć dobierać dodatki w taki sposób, by konkretne pomieszczenie nabrało odpowiedniego charakteru. Nie jest to jednak proste i w łatwy sposób możemy zepsuć efekt, o który w rzeczywistości nam chodziło. Aby tego uniknąć, warto zapoznać się z topową listą akcesoriów, polecanych przez specjalistów. Jeśli wprowadzimy je do naszych wnętrz, przy odrobinie wyczucia stylu możemy być pewni, że nabierze ono świetnego wyglądu.

Oto najciekawsze propozycje, które odnajdą się w niemalże każdym charakterze urządzanych pomieszczeń:

  • O ile nie jesteśmy mocnymi zwolennikami zbieżnych styli i zależy nam na neutralności…podążajmy za trendami. Jednym z największych ostatnich lat są kolory pastelowe. Te zaliczają się do ponadczasowych, ale i bardzo modnych. Zaleca się więc dobieranie ulubionych kolorów w stylu harmonicznym. Muszą współgrać ze ścianami oraz meblami, na jakie się zdecydowaliśmy. Świetnymi przykładami takich akcesoriów są: poduszki dekoracyjne, świeczki zapachowe na prezent, akcesoria kuchenne, akcesoria łazienkowe, dywany, zasłony, firanki.

    Jest to świetna alternatywa, dzięki której nawet z pozoru nudne, białe wnętrze nabierze delikatnych kolorów i będzie miło odbierane przez oko domowników i odwiedzających gości;

  • Jeśli jesteśmy w grupie tradycjonalistów i rozwiązania, które królują przez długie lata są nam bliskie…postawmy na złoto. Jest to kolor, który wprowadza poczucie stabilności, luksusu, ale i wygody. Kolor złoty jest wyjątkowy, dlatego pasuje do wnętrz, których właściciele kierują się szykiem i elegancją. Warto jednak pamiętać, że dobierając takie dodatki nie wolno przesadzać. Jest to tak charakterystyczny kolor, że nawet minimalne jego zarysowanie w pomieszczeniu sprawi, że będzie on widoczny. Do przykładów takich akcesoriów można zaliczyć: ramy łóżek, zdobienia krzeseł i stolików, lampy, ale także szafy, komody czy domowe biblioteczki;
  • Ciężko wyobrazić sobie wnętrze bez lustra – i prawidłowo! Jest to akcesorium wnętrz, które bardzo mocno nadaje charakteru i wypełnia puste przestrzenie.

    Współcześnie mówi się, że okrągłe propozycje są mocno na topie. Pasują do każdego stylu, a ogromny wybór ram na rynku pozwoli na dobranie tych najbardziej pasujących. W tym temacie raczej nie ma ograniczeń, lecz dobrze jest pamiętać, by nie przesadzić z rozmiarem lustra w małych mieszkaniach i na odwrót;

  • Jeśli chcesz iść z duchem czasu to niech nie zdziwi cię to, że moda zatacza koło i stale powraca. Jednym ze świetnych przykładów takiego stanu rzeczy są konsole. Meble o których młodzi niewiele wiedzą, a mogą szukać odpowiedzi na zdjęciach z dzieciństwa. Są to akcesoria, które odnajdują się w takich pomieszczeniach jak: przedpokój lub łazienka.

    Wygląda nieco jak stolik, lecz jest dużo węższy i nierzadko bogato zdobiony. Miejsce na którym stawia się lampę, trzyma gazety. Świetne uzupełnienie każdego wnętrza. Niewątpliwe zaletą konsoli jest ich uniwersalność i duży wybór. O ile jest sporo propozycji zdobionych, dziś spotkamy także proste i surowe odpowiedniki.

.