Karma dla wykastrowanych kotów

Kastracja kotów to bardzo często wykonywany dziś zabieg w przypadku kotów domowych. Pozwala zwierzęciu spokojniej...

Kastracja kotów to bardzo często wykonywany dziś zabieg w przypadku kotów domowych. Pozwala zwierzęciu spokojniej się rozwijać, zmniejsza ryzyko wielu infekcji i chorób oraz przynajmniej częściowo przyczynia się do minimalizacji problemu mnożenia się kotów bezpańskich. Taki kot jednak potrzebuje po operacji wzmożonej opieki oraz często dobrze zbilansowanej diety. Dlatego właśnie producenci proponują specjalną karmę dla kastratów, która pomoże kontrolować masę ciała (kastracja zaburza gospodarkę hormonalną), zredukować pojawianie się niebezpiecznych kłaczków oraz wspomoże układ moczowy.

Karmy dla kastratów charakteryzują się pieczołowitym doborem składników. Przede wszystkim chodzi tu o odpowiednio wysoką zawartość białka, a niską tłuszczów. Wiele pokarmów wzbogacone jest także dawką witaminy C, która minimalizuje ryzyko pojawienia się kamienia nazębnego. Ponadto minerały chronią układ moczowy przez infekcjami, a niewielkie ilości włókien warzywnych redukują pojawianie się kłaczków.

Jeśli uważasz, że zwierzęciu należy się od czasu do czasu szczególne traktowanie to chwile po drobnych zabiegach chirurgicznych stanowią świetnie momenty właśnie na szczególną dbałość o zdrowie i samopoczucie naszego pupila.