Kamper – sprawdź zanim kupisz

Kamper staje się naszym domem na czas podróży, dlatego jego zakup powinien być przemyślany. Kupno...

www.mecom.com.pl

Kamper staje się naszym domem na czas podróży, dlatego jego zakup powinien być przemyślany. Kupno samochodu kempingowego to niemały wydatek, ale daje ogromną przyjemność z użytkowania. Ze sprawnością nowego pojazdu nie powinno być problemów, ale jeśli decydujemy się na używany model, powinniśmy dokonać szczegółowej kontroli. Kamper powinien być sprawdzony w profesjonalnym serwisie kamperów lub zwyczajnym serwisie samochodowym.

Dowiedzmy się, jaka jest waga pojazdu. Podwozie nie może rdzewieć, a z silnika i układu kierowniczego nie może być żadnych wycieków. Przyjrzyjmy się bieżnikowi opon, który musi być równomiernie ścierany. Jeśli chcemy kupić dobry kamper, nie zaszkodzi być podejrzliwym.

Zwiększona czujność może uchronić nas przed zakupem wadliwego pojazdu. Jeśli kamper nie posiada żadnych dokumentów z serwisowej historii, powinniśmy zwrócić na to uwagę. Kamperowe urządzenia, takie jak prysznic, toaleta, krany, odpływy i pompa wodna oraz hydrofory, powinny działać bez zarzutu. Zbiorniki napełnione wodą nie mogą przeciekać.