Jakie korzyści oferuje nam deweloper

Możemy się zastanawiać czy warto kupować nieruchomość od dewelopera, czy może powinniśmy zbudować coś własnego, a może jeszcze lepiej zrobimy, jeśli rozejrzymy się za czymś z rynku wtórnego. Jednak jeśli chodzi o tą pierwszą propozycję, to będziemy mieli największe możliwości, aby wszystko urządzić dokładnie tak jak chcemy, ponieważ nieruchomość będzie nowa, a więc w wielu sytuacjach będziemy mogli zdecydować, gdzie konkretnie chcemy mieć gniazdka, gdzie włączniki, czy jakąś ścianę chcemy dorobić, a może jakąś inną chcemy zburzyć?

Rozbudowana oferta

Zazwyczaj jest tak, że deweloper w obrębie jednej nieruchomości proponuje nam sporo różnych mieszkań, a to oznacza, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Bez względu na to, czy szukamy mieszkania małego, czy dużego, czy chcemy mieć jedną łazienkę czy dwie. Propozycji, jakie może nam tutaj zaproponować deweloper naprawdę jest tak wiele, że nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem dla siebie czegoś takiego, co faktycznie spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dodatkowo zazwyczaj mamy czas, aby wnieść poprawki do przedstawionych planów i jeśli tylko są one możliwe do wykonania, bo nie zagrażają konstrukcji budynku, to deweloper je wykona. Dlatego też, jeśli chcemy mieć gdzieś dodatkową ścianę, warto mu to powiedzieć w odpowiednim momencie, tak aby spokojnie mógł ją postawić, a wówczas nam przy wykończeniu odejdzie jej stawianie, co wcale łatwe nie jest.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czasami deweloperzy oferują nam oddanie nieruchomości w stanie surowym.

To oznacza, że sami będziemy musieli zająć się jej wykończeniem, bo dostaniemy tutaj gołe ściany i podłogi. Jednak czasem w swojej ofercie mają oni propozycję na wykończenie naszego mieszkania. Wówczas wystarczy, że podamy im wszystkie farby, panele, płytki i pozostałe akcesoria, które mają się znaleźć w naszym mieszkaniu, a deweloper odpowiednio je wykończy. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo nie musimy zamawiać oddzielnych ekip do wykończenia mieszkania, a jednocześnie mamy szansę wprowadzić się już na gotowe i sami nie musimy się tutaj niczym zajmować. Dlatego też, warto zobaczyć czy nasz deweloper oddaje nam mieszkanie tylko w stanie surowym, czy jednak jest szansa na to, że zajmie się również jego wykończeniem. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, jakie oferty są proponowane przez deweloperów. Im więcej ich wybierzemy, tym większa będzie szansa, że faktycznie będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.