Deweloper może mieć rozbudowaną propozycję

Jeżeli zaczniemy porównywać oferty od deweloperów, to możemy dowiedzieć się bardzo wielu, ciekawych rzeczy. Przede wszystkim dowiemy się, że proponują oni nam różne nieruchomości. Jedni będą oferowali mniejsze metraże, inni większe. Jedni będą się przede wszystkim specjalizowali w zabudowie wielorodzinnej, inni w stawianiu domów, a jeszcze inni mogą się zajmować przede wszystkim budową hal magazynowych i powierzchni handlowych.

Dodatkowo trzeba tutaj powiedzieć, że niektórzy deweloperzy będą skupiali się jedynie na budowie nieruchomości, a jej wykończeniem w środku i przygotowaniem do zamieszkania, będziemy musieli zająć się samodzielnie. Znowu z drugiej strony będziemy mieli oferty deweloperów, dzięki którym będziemy mogli od razu wprowadzić się do wykończonego domu, ponieważ zajmą się oni wszystkim od początku do końca. To oznacza, że dokładnie musimy się zastanowić, z czyich usług chcemy skorzystać.

Jakie mamy tutaj możliwości?

Przede wszystkim warto się zastanowić czy chcemy mieć dewelopera, który odda nam nieruchomość w stanie surowym czy takiego, który odda nam wszystko gotowe, do zamieszkania na już.

W pierwszym przypadku będziemy musieli doliczyć czas potrzebny na wykończenie wnętrza, dodatkowo jeszcze sami będziemy musieli poszukać ekipę, która się tym zajmie, a co się z tym wiąże, wcale nie musi to być takie proste. W drugim po prostu podamy deweloperowi kolory farb jakie nas interesują, nazwy płytek które chcemy mieć w poszczególnych pomieszczeniach, a on sam wszystko tak zorganizuje, aby to co ma się znaleźć w naszych wnętrzach przyjechało i zostało przez jego ludzi położone w profesjonalny sposób. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie sporo nerwów, stresów, a co więcej, będziemy mieli wszystko błyskawicznie gotowe i będziemy mogli się od razu wprowadzić, nie zawracając już sobie głowy żadnymi wykończeniami, malowaniem ścian czy układaniem płytek.

Dodatkowa oferta

Warto też zaglądać na strony internetowe takich deweloperów, bo niejednokrotnie mają oni dla nas jeszcze dodatkowe propozycje.

Może się okazać, że pomogą nam oni w uzyskaniu kredytu, wyszukując dla nas najlepszą ofertę. Ale może też być tak, że jeśli polecimy komuś nieruchomości oferowane przez danego dewelopera, to dana osoba będzie je mogła kupić trochę taniej, a my otrzymamy gratyfikację finansową, albo sami będziemy mogli liczyć na obniżenie kwoty, jaką będziemy musieli zapłacić za własne mieszkanie. Czasami też deweloper może nam służyć swoim rzeczoznawcą, abyśmy mieli pewność, że nasze mieszkanie czy dom, zostaną ubezpieczone na odpowiednią kwotę. Dlatego też warto zaglądać na ich strony internetowe, aby przekonać się, z jakiej konkretnie oferty możemy tutaj skorzystać.

Deweloperzy starają się przyciągnąć klientów nie tylko pięknymi nieruchomościami i ciekawymi lokalizacjami, ale również dodatkowymi usługami. Dlatego też pod tym kątem warto się zastanowić, który z deweloperów będzie dla nas najlepszy, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.