Wydawać by się mogło,że najlepszym sposobem na spędzenie leniwych wakacji na plaży jest decyzja o wyjeździe na wyspę. Jest to oczywiście prawdą, jednak decyzja o tym nie może być pochopna.

Cypr to wyspa, która nie ma wiele do zaoferowania dla gości decydujących się na takie spędzenie wakacji. Kamieniste plaże nie są najlepszym miejscem na opalanie się.

Ponadto z wszelkich stron atakuje nas bardzo komercyjne podejście względem turysty. Cypr oferuje przeciętną ilość zabytków, jeszcze mniejszą ilość atrakcji typowo turystycznych, jednak zewsząd przytłacza duża ilość turystów, którzy nie wiedzieć czemu decydują się na wypoczynek właśnie na tej wyspie.

Cypr spodoba się osobom, które nie przykuwają wielkiej wagi do warunków, w których spędzają wakacje. Oczywiście pogoda jest piękna, zupełnie inna od tej, którą można spotkać w Europie kontynentalnej, ale z drugiej strony osoby, które są uczulone na obecność dużej ilości turystów powinni potraktować Cypr jako przystanek w drodze do ciekawszego miejsca.